П. 7.1. Зміст технологічного процесу та його основні елементи

logo turner2

  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 7. п. 7.1.3.

Зміст технологічного процесу та його основні елементи

 

  1. 1. Виріб i його елементи.
  2. 2. Виробничий i технологічний процеси.
  3. 3. Елементи технологічного процесу.

 

Елементи технологічного процесу

 

Завершена частина технологічного процесу, яку виконують на одному робочому місці, називається операцією. Після зняття готової деталі зі станка і закріплення нової заготовки розпочинається нова операція.

Частина технологічної операції, яку виконують, не змінюючи закріплення оброблюваної заготовки, називається установом.

Закінчена частина технологічної операції, для якої характерні постійність застосовуваного інструмента й оброблюваних поверхонь, називається технологічним переходом. Приклади технологічних переходів: підрізування торців, обточування поверхні зверху, розточування отвору, виточування канавки тощо.

При великому припуску на обробку перехід поділяють на кілька робочих ходів, (проходів).

Робочий хід — це закінчена частина технологічного переходу, яка складається з одноразового переміщення інструмента відносно заготовки, що супроводжується зміною форми, розмірів або шорсткості поверхні заготовки, тобто перетворення її на готовий виріб (деталь).

Для одиничного виробництва характерна повна обробка заготовки за одну операцію, а за умов серійного й масового виробництва технологічний процес поділяють на кілька операцій, які виконуються послідовно на одному верстаті або на різних.

У виробничій технологічній документації технологічний процес часто зображують технологічними схемами. Пристрої для закріплення заготовки на цих схемах показують умовними символами згідно з державними стандартами.