П. 8.2. Види конічних поверхонь та елементи конуса. Нормалізація конусів

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 8. п. 8.2.1.

 

Види конічних поверхонь та елементи конуса. Нормалізація конусів.

 

Навчальні питання

1. Види конічних поверхонь та елементи конуса

2. Нормалізація конусів.

 

Види конічних поверхонь та елементи конуса

 

 Конічні поверхні характеризуються такими геометричними параметрами: довжиною конуса l, великим D і малим d діаметрами,

 

кутом похилу α (його утворюють вісь та твірна конуса - img8-002), кутом конуса 2α, похилом П (img8-009), конусністю (або подвійним похилом)   . Позначення конусності на кресленні подано на

 

image006 

Рис. ЕЛЕМЕНТИ  КОНІЧНОЇ ПОВЕРХНІ (а) ТА УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ  КОНУСНОСТІ  НА  КРЕСЛЕННЯХ (б)

 

Конус — геометричне тіло, отримане шляхом об'єднання всіх променів, що виходять з однієї  точки — вершини конуса, і таких що проходять через довільну плоску поверхню.

За ДСТУ: конус — узагальнений термін, під яким залежно від конкретних умов розуміють конічну поверхню, конічну деталь чи конічний елемент.

Частина конуса, що лежить між основою і площиною, паралельною до основи і знаходиться між вершиною і основою, називається зрізаним конусом.

 

Конусність (К) — відношення діаметра кола D основи конуса до його висоти H для повних кругових конусів або відношення різниці діаметрів D і d двох поперечних перерізів конуса до відстані l між ними  для зрізаних конусів. Конусність зазвичай записується як відношення двох чисел, наприклад: 1:5; 1:10; 1:12; 1:20.

 

Також конусність може задаватись кутом при вершині осьового перерізу конуса. Так, наприклад, конусності   1:20 відповідає кут 2°51'51,1".

 

На кресленнях конусність позначають за ГОСТ 2.307-68. Перед розмірним числом, що характеризує конусність, наносять знак «img8-004», гострий кут якого має бути спрямований у бік вершини конуса.