П. 4.6. Припуски на оброблення та режими різання при точінні зовнішніх циліндричних та торцевих поверхонь

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 4. п. 4.6.1.

Припуски на оброблення та режими різання при точінні зовнішніх циліндричних та торцевих поверхонь

 

Мета: Ознайомитись з поняттям «припуск», видами припусків та з режимами різання при точінні зовнішніх циліндричних та торцевих поверхонь

Навчальні питання:

1.Визначення припуску, його види

2.Режими різання при точінні зовнішніх циліндричних поверхонь

3.Режими різання при точінні зовнішніх торцевих поверхонь

 

 

Визначення припуску, його види

 

Припуском називається шар металу, що видаляється із заготовки при обробці. Показані ступінчатий вал і його циліндрична заготовка (пунктиром) з припуском на обробку (заштрихований).

imageprip

Рис. Ескіз деталі з припусками на обробку

 

Від правильності вибору припусків залежать раціональна витрата металу і економічність обробки.

Числове значення припуску визначають різницею між розміром заготовки і розміром деталі по робочому кресленню; припуск задається на сторону. Величину припуску встановлюють залежно від способу одержання заготовок — прокат,литтям, штампуванням тощо.

 

Види припусків

Припуски поділяють на загальні — ті, що видаляються протягом всього процесу обробки даної поверхні, і міжопераційні, що видаляються при виконанні окремих операцій. Загальний припуск на обробку дорівнює сумі міжопераційних припусків на всіх технологічних операціях від заготовки до отримання готової деталі.

Міжопераційний припуск складається із суми припусків, відведених на чорновий, напівчистовий і чистовий проходи даної операції.

 

Призначення припусків

Числові значення загального припуску і його розподіл між проходами окремої операції зазвичай здійснюють за нормативними таблицями в залежності від методів отримання заготовок, геометричних форм та конструктивних розмірів деталей, хоча можливим є і розрахунковий метод призначення припуску.