П. 6.1. Типові вироби з різьбою, їх призначення

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 6. п. 6.1.

Типові вироби з різьбою, їх призначення

У сучасному машинобудуванні велике значення мають різьбові з'єднання. Як приклад на рис. 6.1. показано типові вироби з кріпильною метричною різьбою: гвинти, шпильки, гайки, болти.

 6image003    6image005   6image0066image002

Рис. 6.1. Типові вироби з кріпильною різьбою

 Кріплення - це деталі для нерухомого з'єднання частин машин і конструкцій. До кріплень зазвичай відносять болти, гвинти, шпильки, гайки, шурупи, шайби. Кріплення буває промислового чи широкого призначення. Кріплення промислового призначення - це вироби, які беруть участь у виробництві. У даній статті ми розглянемо промислові кріпильні вироби, що застосовуються для скріплення металевих деталей. 

Асортимент кріпильних виробів 

Видів кріпильних виробів неймовірно багато. Тільки промисловість США, наприклад, виробляє більше двох мільйонів типів кріпильних виробів на загальну суму в декілька мільярдів доларів на рік. Нижче представлені найбільш поширені види кріпильних виробів. Наведений огляд за потребою є коротким і, звичайно, далекий від вичерпної повноти. У ньому не розглянуті деякі спеціальні деталі для кріплення - наприклад, штифти і шпонки. 

Болт 

Металевий стрижень з головкою на одному кінці і гвинтовою нарізкою на іншому. 

Механічне роз'ємне з'єднання деталей, розпірка елементів і конструкцій. 

Зазвичай застосовують в парі з гайкою, головка болта, як правило, шестигранна. 

Гвинт 

Металевий стержень з головкою на одному кінці і гвинтовою нарізкою на іншому. 

Механічне роз'ємне з'єднання деталей, точна фіксація елементів конструкції. 

Головка - з шестигранна, потайная, напівкругла і ін Торець плоский і має фаску, щоб оберегти захід різьблення від ушкодження. Гвинт вкручують в отвір для гвинта. 

Шпилька 

кріпильний виріб у формі циліндричного стрижня із зовнішнім різьбленням на обох кінцях або на всій довжині стрижня. 

Механічне роз'ємне з'єднання деталей, поверхні яких розділені значною відстанню. 

Кінець шпильки угвинчують в одну з деталей, що з'єднуються, а іншу деталь притискують до першої при нагвинчуванні гайки на інший кінець шпильки. Можна застосовувати з гайками обох на кінцях. 

Гайка 

кріпильний виріб, що має отвір з різьбленням і конструктивний елемент для передачі крутного моменту. 

Застосовують в болтових і шпилькових з'єднаннях. Колпачковую гайку застосовують як декоративну. Гайку-баранчик - для затягування вручну. Самоконтрящиеся гайку - при підвищених вібронагрузках. 

Колпачковой гайка - елемент зі сферичною або плоскою торцевими поверхнями і глухим різьбовим отвором. Гайка-баранчик має плоскі виступаючі елементи для передачі крутного моменту. Самоконтрящиеся гайка має нейлоновий вкладиш, який оберігає її від мимовільного відгвинчування. Слід згадати ще гайку з фланцем, корончату, видовжену, прорізну і приварні гайки. 

Шайба 

кріпильний виріб у вигляді диска з отвором з отвором. 

підкладають під гайку або головку болта або гвинта для збільшення опорної поверхні і (або) запобігання їх самовідгвинчування. Шайбу, що служить для запобігання самовідгвинчування кріпильних виробів називають стопорною. 

Плоска шайба має плоску опорну поверхню. Пружинна шайба (також звана Гровер) - це розрізна кругла шайба, кінці якої розташовані в різних площинах. Виготовляють з пружинної сталі, як і контрящую шайбу (по виду нагадує гровер, але не має розрізу).

 

Джерело: http://megasite.in.ua/47453-kriplennya-te-na-chomu-trimaehtsya-civilizaciya.html