П. 7.3. Вихідні дані для складання технологічного процесу

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 7. п. 7.3.2.


Загальні відомості про технологічний процес обробки деталей

Вихідні дані для складання технологічного процесу

Мета заняття: Формування основних понять про вихідні дані для складання технологічного процесу

План заняття:

1. Поняття про вихідні дані.

2. Поняття про складання технологічного процесу.

Поняття про складання технологічного процесу

Розробку технологічних процесів починають з вивчення вимог креслень, схем, технічних умов, стандартів, плану випуску продукції; відомостей та паспортів обладнання, каталогів на інструменти, сертифікатів на матеріали, інструкцій на випробування та приймання й інших вихідних матеріалів.

Найважливішим технічним документом для розробки технологічного процесу є креслення — це умовне графічне зображення деталі або машини, що виготовляється. Для проектування технологічних процесів механічної обробки деталей та складання машин технолог повинен мати робочі креслення деталей виробів, складальні креслення вузлів, комплектів, механізмів, креслення загального виду виробу, специфікації деталей машин, опис конструкції з необхідними рисунками чи фотографіями та схемами, які сприяють правильному розумінню майбутньої роботи. Відомо, що на кресленні вказано вид заготовки, розміри, матеріал, з якого повинна виготовлятися деталь, чистота та види обробки поверхонь, технічні умови контролювання та випробування. За кресленням визначають форму, будову та інші важливі особливості виробів.

На кресленнях вказано допуски та розміри, які стосуються взаємного розміщення деталей і складання машини, зроблено необхідні позначення. Без цих даних взагалі не можна розробити технологічний процес.

Технолог повинен перевірити наявність на кресленні всіх необхідних вихідних даних для визначення конструкції й форми: проекцій, розрізів та перерізів для встановлення розмірів і допусків на точність і шорсткість поверхонь, дотримування правильних геометричних форм та взаємного положення елементів та інших технічних вимог, що ставляться до деталей (термічна обробка, покриття поверхонь, твердість, балансування тощо).