П. 12.1. Основні відомості про токарні верстати

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 12. п. 12.1.1.

 

Тема 12.  Токарні верстати та їх налагодження.

 

 

 

Навчальні питання:

 

  1. Введення до уроку.
  2. Еволюція токарного верстата.
  3. Класифікація та нумерація токарних верстатів.
  4. Основні вузли та механізми сучасних токарних верстатів.

 

 image22002

 

  1. Введення до уроку.

 

 

 

Токар, як і інший верстатник повинен до автоматизму опанувати механізми керування верстатом, знати його будову, технічні можливості, знати пристрої, різальний і вимірювальний інструменти та вміти ними користуватися. Сучасна токарна справа передбачає використання складних верстатів, пристроїв та інструментів, розробку і вдосконалення технологічних процесів з врахуванням вимог енергооснащеного та автоматизованого виробництва. Це ставить все зростаючі вимоги до підвищення професійної компетентності токарів, як спеціалістів з металообробки.

 

Слід зазначити, що і в середині професії відбувається спеціалізація. Одні токарі працюють на універсальних токарних верстатах, їх так і називають – «універсалами», другі на спеціалізованих токарних верстатах, таких як револьверні, карусельні, токарні автомати і напівавтомати тощо. За назвою верстатів визначаються і токарні спеціальності:

 

револьверник, карусельник, напівавтоматник, розточник. Для попереднього налагодження цих верстатів необхідні наладчики. Ними стають найбільш досвідчені токарі.

 

Професіоналізм токаря визначає точність і складність деталей, які він обробляє.

 

Прецизійні або верстати для тонкого точіння призначені для фінішних операцій, що відрізняються особливо високою точністю обробки. Проте вирішальним фактором є майстерність токаря його висока кваліфікація та багаторічний досвід дозволяють «відчувати мікрони».