П. 10.2. Використання змащувально-охолоджуючих рідин. Методи контролю якості поверхонь. Основні види дефектів, їх причини та заходи попередження

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 10. п. 10.2.1.

 

Оброблення методом пластичного деформування

Навчальні питання:

  1. Cутність пластичного деформування.
  2. Обкатування зовнішньої поверхні роликом.
  3. Розкатування внутрішньої поверхні.
  4. Алмазне вигладжування.

Cутність пластичного деформування

Cутність пластичного деформування  полягає у зминанні, згладжуванні мікронерівностей під тиском інструмента — накатника, що зменшує шорсткість поверхні до Ra 1,25 мкм. Одночасно оброблена поверхня зміцнюється, тобто набуває наклепу: підвищується її твердість і стійкість проти спрацювання.

Пластичному деформуванню піддають поверхні деталей, які підлягають запресовуванню (цапфи валів), тих, що працюють на стирання (плунжери), а також таких, що зазнають змінного навантажування (шийки колінчастих валів) та ін. Припуску на обкатування, як правило, не залишають, оскільки процес пластичного деформування не впливає на розмір (знімають мікронерівності у межах допуску на задану шорсткість). Шорсткість поверхні перед обкатуванням має бути нижчою, ніж шорсткість, яку треба дістати.