П. 7.11. Розгляд та аналіз технологічних процесів обробки типових деталей

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 7. п. 7.11.

Розгляд та аналіз технологічних процесів обробки типових деталей 

Один із шляхів підвищення продуктивності праці на машинобудівних підприємствах — це застосування типових технологічних процесів (метод групової обробки). Основною перевагою їх є істотне скорочення допоміжного часу при виконанні верстатних операцій за умов серійного, малосерійного та одиничного виробництв.

Технологічний процес розробляють не на окрему деталь, а на групу деталей із загальними конструктивними ознаками, які можуть бути виготовлені на однотипному устаткуванні за допомогою одних і тих самих пристроїв і різальних інструментів. Добираючи деталі у групу, враховують їхні форму, розміри, точність виготовлення й необхідний клас шорсткості поверхні.

 

На основі креслень групи деталей розробляють креслення так званої комплексної деталі, яка має всі поверхні, властиві деталям групи. Технологічний процес механічної обробки розробляють на цю комплексну деталь, і верстат налагоджують на обробку заготовки комплексної деталі. Таке налагодження називають груповим. При виготовленні конкретної деталі з групи потрібне лише невелике підналагодження верстата, яке полягає у зміні вильоту різців, заміні розвертки чи мітчика тощо.

Ескізи групи деталей типу втулок і ескіз комплексної деталі подано в табл. 7.11.1. (нумерація поверхонь комплексної деталі відповідає нумерації переходів).

Для закріплення заготовок, що обробляються за типовим технологічним процесом, застосовують групові пристрої, які забезпечують можливість обробки заготовки будь-якої деталі групи при мінімальних витратах часу на переналагодження, необхідну точність розмірів і високу продуктивність.

  Таблиця 7.11.1. Технологічний процес обробки деталі «втулка»

Tab 7