П. 4.5. Умови застосування люнетів

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 4. п. 4.5.2.

Умови застосування люнетів

 

 Мета:  Ознайомити  учнів  з  умовами  використання  люнетів

1. Умови  застосування  люнетів

2. Загальні  відомості  про  люнети

 

Загальні  відомості  про  люнети

 

Люнет — технологічне оснащення, яке призначене для підтримки заготовки на верстаті при її оброблені з метою недопущення прогину її вісі. Зазвичай люнет застосовується при токарній обробці На токарному верстаті люнет може бути закріплений нерухомо до станини. Проте для достатньо точних робіт люнет закріплюється на супорті поблизу різця, пересуваючись разом із різцем рухомою опора дозволяє значно зменшити прогин на всій довжині оброблення і таким чином підвищити точність. Застосовують нерухомі люнети, які закріплюють на напрямних станини (а), і рухомі, які закріплені на каретці супорта й переміщуються разом із ним (в).Люнети мають бронзові кулачки, що притиснуті до заготовки й перешкоджають її відтискуванню в процесі різання. Кулачки періодично змащують. Для безпеки роботи забороняється надмірно затискувати кулачки люнета на валу. Спрацьовані кулачки слід своєчасно заміняти

         

 Ris 12.9

Рис. Обробка нежорстких валів, закріплених у центрах та в нерухомому (а) і рухомому (в) люнетах (б - роликовий кулачок):

 

1 - планшайба; 2 - хомутик; 3 - люнет;  4 - задній центр