П. 3.5. Типи токарних верстатів. Основні вузли токарного верстата та їх призначення

logo turner2

"УВАГА!!!"
З 1.01.2024 р. підтримка даної версії підручника буде припинена.
Власникам з питань продовження роботи звертатись Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 3. п. 3.5.3.

  1. 3. Основні вузли токарного верстату

  Верстат складається з таких основних частин: станини, передньої бабки, задньої бабки, супорта, гітари, коробки подач, фартуха, клинопасової передачі.
  Станина  є основою і призначена для монтажу всіх основних складальних одиниць верстата. По напрямних ста¬нини переміщуються каретка супорта і задня бабка.
  Передня бабка  установлюється в лівій частині станини для закріплення заготовки і надання їй обертового руху. У верстатах ТВ-4 у передній бабці розміщена коробка зміни швидкостей.
  Задня бабка  підтримує вільний кінець довгих загото¬вок, а також кріпить різальні інструменти (свердла, зенке¬ри, розвертки). Вона складається з трьох основних частин: корпусу, пінолі і плити. У конічний отвір пінолі можна встановити центр або інструмент. В разі потреби корпус зад¬ньої бабки зміщують у поперечному напрямі для обточуван¬ня конусних отворів.

  Супорт  призначений для кріплення різців у різцетримачі і переміщення їх у подовжньому й поперечному напря¬мах  відносно оброблюваної  заготовки  вручну  або механічно.

  Гітара  призначена для передавання обертання від коробки зміни швидкостей до коробки подач.
  Коробка подач  передає обертання на ходовий гвинт або ходовий вал. її конструкція дає змогу налагоджувати верстат на потрібну подачу або на крок нарізування різьби.
  Клинопасова передача  призначена для передавання обертового руху від електродвигуна  на вал коробки зміни швидкостей.
  Фартух  призначений для ручної подовжньої подачі супорта, а також для механічної подовжньої подачі від ходового валика  і ходового гвинта

   

   

   Ris 10.12 

   

   

  Рис. ТОКАРНО-ГВИНТОРІЗНИЙ ВЕРСТАТ 16К20:

  1 - передня бабка; 2 - електричний пульт; 3 - різцетримач; 4 - патрон; 5 - щиток; 6 - задня бабка; 7 - ходовий вал; 8 - ходовий гвинт; 9 - станина; 10 - каретка супорта; 11 - корито; 12 - рейка; 13 - коробка подач