П. 7.5. Технологія обробки валів

logo turner2

  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 7. п. 7.5.3.

Технологія обробки валів

    Навчальні питання:

1. Класифікація валів і методи виробництва заготовок.

2. Технологія обробки ступінчастих валів.

3. Технологія виробництва гладких валів і виробів із центральними отворами.

4. Технологічний контроль.

 

Технологія виробництва гладких валів і виробів із центральними отворами

 Гладкі вали із каліброваної сталі виготовляють за наступним технологічним планом:

1. Відрізка заготовки по довжині та зняття фасок на багато- чи одношпиндельних відрізних автоматах або на токарних відрізних верстатах залежно від заданої програми.

2. Попереднє шліфування заготовок на безцентрово-шліфувальному верстаті із наскрізною подачею.

3. Фрезерування закритих шпоночних пазів на шпоночно-фрезерувальних верстатах, відкритих – горизонтально-фрезерувальних, а також обробки пазів під сегментні шпонки на спеціальних або фрезерувальних верстатах із застосуванням спеціальних пристроїв.

4. Свердління поперечних отворів, якщо вони передбачені конструкцією, на багато- або одношпиндельних свердлувальних верстатах залежно від кількості отворів.

5. Термічна або хіміко-термічна обробка (передбачена технічними умовами).

6. Чистове шліфування після термічної обробки на безцентрово-шліфувальних верстатах.

При обробці довгих гладких валів із гарячекатаної сталі попередньо обточують на безцентрово-обточувальних верстатах або шліфують чи обкочують роликами на правильно-полірувальних верстатах із полірувальною головкою. Зазначені верстати без головки служать для правки чорних прутків перед обточуванням. Крім того, виконання даної операції для вказаних прутків і обточувальних валів може здійснюватися також на спеціальних правлячих пресах.

Штампувальні поковки для валів із центральними отворами виконують суцільними, тому отвори в них отримують глибоким свердлуванням після попереднього обточування на центрах зовнішніх поверхонь обертання. Для отворів довжиною l≤5d застосовують спіральні свердла, а при l>5d використовують свердла для глибокого свердлування одно- або двобічного різання, залежно від діаметра отвору. Для отвору великого типорозміру (більше 80 мм) застосовують головки для кільцевого свердлування. Чистова обробка центрального отвору здійснюється за допомогою зенкерів і розгорток або розточувальних різцевих головок залежно від діючих вимог і діаметра отвору. Послідовна обробка зовнішніх поверхонь виконується з базуванням за отвором.

При обробці ступеневих отворів застосовують (при l≤5d) розточувальні виправки або борштанги (при l>5d) з набором різців для паралельної обробки. Остаточно оброблені отвори служать базовими для шліфування зовнішніх поверхонь.

 

Джерело: http://gendocs.ru/v35793/?cc=2&page=2