П. 10.2. Використання змащувально-охолоджуючих рідин. Методи контролю якості поверхонь. Основні види дефектів, їх причини та заходи попередження

logo turner2

  • Реєстрація
Авторизуйтесь для отримання можливості робити закладки.

Токар. Спеціальна технологія. 2 розряд. Тема 10. п. 10.2.4.

 

Оброблення методом пластичного деформування

Навчальні питання:

  1. Cутність пластичного деформування.
  2. Обкатування зовнішньої поверхні роликом.
  3. Розкатування внутрішньої поверхні.
  4. Алмазне вигладжування.

Алмазне вигладжування

Набув поширення також метод алмазного вигладжування (рис. 5). Інструментом слугує ретельно відполірований алмаз 7, впаяний у наконечник 2. Алмаз притискується до оброблюваної поверхні деталі, що обертається, і зминає мікронерівності. Наконечник закріплюють у посадковий отвір підпружиненого повзунка. Зусилля притискання вигладжувача до оброблюваної поверхні регулюють гвинтом 4, підтискаючи чи ослабляючи пружину 3. За допомогою шкали 5 та стрілки 6 контролюють зусилля притискання. 

Ris6

Рис. 6. АЛМАЗНИЙ ВИГЛАДЖУВАЧ:

1 - алмаз; 2 - наконечник; 3 - пружина; 4 - регулювальний гвинт; 5 - шкала; 6 - візир; 7 - державка; 8 - стержень

Алмазне вигладжування чорних і кольорових металів забезпечує шорсткість до Ra 0,32 мкм. Режим алмазного вигладжування: колова швидкість 20...40 м/хв, подача0,02...1 мм/хв, зусилля притискання (50...200 Н).

Для нанесення на поверхню деталі декоративного візерунка застосовують метод вібронакатування кулькою. Кулька закріплена в державці спеціального пристрою, якому надають вібрацію з амплітудою 0,05...0,1 мм і частотою 500...1000 коливань за хвилину. Привод для вібрації може бути механічним або пневматичним. Поєднання рухів обертання деталі, поздовжньої подачі та одночасної поздовжньої подачі вібрації ролика створює на поверхні візерунок, контури якого залежать від режимів обробки: амплітуди й частоти вібрації, подачі та колової швидкості.